مقالات

استاندارد های پروفیل های UPVC در ایران

استانداردهای پروفایل upvc برای ساخت پنجره های upvc:

در این مقاله می خواهیم به استانداردهای پروفیل upvc بپردازیم ، رعایت استانداردهای پروفیل UPVC در تولید پروفیل upvc ، پنجره های دو جداره تولید شده مطمئناً از کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود.

یکی از دلایل تغییر قیمت در پنجره های upvc عدم رعایت استانداردهای مشابه برای پروفیل های upvc است که در نهایت منجر به کیفیت پایین پنجره ساخته شده و کاهش قیمت آن می شود.

استفاده از پروفیل upvc در صنعت ساختمان به عنوان در و پنجره به دهه ۶۰ برمی گردد. ۲ استاندارد برای پروفایل upvc تهیه شده است.

  1. استاندارد انگلیس که در اروپا با عنوان BS EN 12608 نیز مورد استفاده قرار می گیرد که آخرین نسخه آن مربوط به سال ۲۰۰۳ است.
  2. استاندارد RAL آلمان که استاندارد سختگیرانه و معتبری برای پروفیل های UPVC است. این استاندارد به RAL GZ 716-1 معروف است. آخرین نسخه این استاندارد نیز مربوط به سال ۲۰۰۸ میلادی است.

مقایسه پنجره حرارتی با پنجره های دو جداره پنجره شبستر پنجره های دو جداره پروفیل های پروفیل UPVC پنجره دو جداره شبستر این دو استاندارد مشخصات UPVC را از دیدگاه های مختلف بررسی می کنند.

یکی از مهمترین نکات در پروفیل های UPVC که در هر دو استاندارد مورد بحث قرار گرفته است ، مربوط به ضخامت دیواره های خارجی و داخلی است. با توجه به این مورد ، پروفیل ها به دو کلاس A و B تقسیم می شوند:

  • کلاس A: در این کلاس ضخامت دیواره های خارجی باید بیشتر از ۲.۸ میلی متر و دیواره های داخلی یا زیر دیوار باید بیشتر از ۲.۵ باشد.
  • کلاس B: در این کلاس ضخامت دیواره های خارجی باید بیشتر از ۲،۵ و دیواره های داخلی یا دیواره های فرعی بالاتر از ۲ میلی متر باشد.

مباحث مورد بحث در استاندارد پروفایل های UPVC:

  • ابعاد مشخصات UPVC
  • وزن در هر متر از مشخصات UPVC
  • مطالعه شرایط آب و هوایی مناسب برای پروفیل های UPVC
  • مقاومت در برابر مشخصات را بررسی کنید
  • مطالعه مقاومت در برابر حرارت پروفیل ها

عناصر فوق به طور کامل در هر دو استاندارد BS و RAL پوشش داده شده اند ، و استاندارد ملی این موضوع را با جزئیات برطرف می کند.

آزمایشاتی که برای دستیابی به استانداردهای نمایه UPVC روی پروفایل های UPVC انجام شده است:

مشخصات پنجره را بررسی کنید:

تعدادی از پروفیل ها به طور تصادفی از خط تولید جمع آوری شده و به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت در آزمایشگاه ذخیره می شوند و مورد بررسی قرار می گیرند. پروفیل ها نباید حاوی ترک ، تغییر شکل ، حفره ، ترک و حباب باشند. در واقع ، این آزمون ظاهر نمایه را بررسی می کند.

تست مقاومت در برابر ضربه:

در این آزمایش ۱۰ قسمت از پروفیل ها که هر کدام ۳۰ سانتی متر اندازه دارند ، در فریزر قرار می گیرند و به مدت یک ساعت در دمای منفی ۱۵ درجه سانتیگراد قرار می گیرند. پس از یخ زدن ، وزنه های ۱ کیلوگرمی از ارتفاع ۱.۵ متری بر روی آنها آزاد می شود. طبق استاندارد RAL آلمان ، فقط ۱۰٪ از مشخصات نباید شکسته شود. در واقع ، فقط یک پروفایل از ۱۰ می تواند شکسته شود.

تست گرما:

در این آزمایش ، نمونه ای از نیمرخ به طول ۲۲ سانتی متر به مدت نیم ساعت در دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد قرار می گیرد. سپس پروفیل در دمای اتاق قرار می گیرد تا خنک شود ، پس از این آزمایش نباید هیچ اثری از تغییر رنگ ، چین و چروک و ترک بر روی پروفیل وجود داشته باشد.

تست جرم در واحد طول پروفیل UPVC:

در این آزمایش ، یک نمونه ۲۵۰ میلی متری انتخاب شده و جرم آن بسیار دقیق اندازه گیری می شود. مطابق با استانداردهای ارائه شده ، جرم واحد محاسبه شده نباید از ۹۵٪ مقدار اسمی آن کمتر باشد.

تست بازگشت حرارت در مشخصات UPVC:

سه قسمت نمایه به اندازه ۲۲ سانتی متر در نظر گرفته شده اند ، در هر طرف دو علامت ۲۰ سانتی متر وجود دارد. سپس این نمونه ها در یک کوره قرار داده می شوند و به مدت یک ساعت در دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد گرم می شوند.

پس از سرد شدن نمونه ها تا دمای محیط ، فاصله بین دو علامت دوباره اندازه گیری می شود. برای هر نمونه ، ضریب بازیابی گرما به صورت درصد محاسبه می شود.

طبق استاندارد RAL آلمان ، برای پروفیل هایی مانند کانال ، روکش ، اتصالات و … ، درصد تفاوت در بازگرداندن گرما نباید بیش از ۳٪ باشد ، اما برای پروفیل های اساسی مانند قاب ، لولاهای درب ، لولاهای باز ، غلتک ها نباید بیش از ۲٪ باشد.

آزمون انحراف مشخصات:

تست دیگری که در استانداردهای نمایه UPVC آزمایش می شود ، آزمون شیب پروفیل است. در این آزمون ، دو نمونه پروفیل ۱ متری در کنار یکدیگر بر روی یک سطح صاف قرار داده شده و فاصله ایجاد شده در امتداد کل محور طولی دو پروفیل با یک ابزار دقیق اندازه گیری می شود. انحراف پروفیل در طول یک متر نباید بیش از نیم مایل باشد. در واقع پروفیل نباید بیش از نیم مایل و یک متر طول داشته باشد.

تست جوشکاری:

تست دیگری که در استانداردهای پروفیل های UPVC در نظر گرفته شده است ، آزمون جوشکاری است. در این آزمایش مقاطع پروفیل پس از جوشکاری در آزمایشگاه به نمونه جوش داده می شود. طبق استاندارد RAL ، هر یک از این پروفیل ها پس از وارد آوردن نیروی خاصی به صحنه از کار می افتند. اگر نمایه قبل از برنامه شکسته شود.

با توجه به موارد فوق، امیدواریم که مجموعه پنجره تانسو در ارتباط با استانداردهای پروفیل های UPVC ، شما را در انتخاب پروفیل upvc مناسب برای شیشه دوجداره راهنمایی کرده باشیم. سعی کنید برای پنجره upvc خود پنجره ای را انتخاب کنید که دارای گواهینامه معتبر RAL آلمان باشد.

 

دسترسی های سریع

صفحه درخواست پیش فاکتور درب و پنجره رفتن به صفحه دانلود کاتالوگ پنجره تانسو
برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا