مقالات

روش نگهداری پنجره دوجداره Upvc در زمستان

زمستان سخت ترین زمان سال برای ساخت ساختمان ها است. دمای بسیار پایین همراه با باد شدید، باران و برف و… یک ترکیب خطرناک برای و آزار دهنده  برای خانه هایی با پنجره های قدیمی است. بنابراین، ما باید اقدامات احتیاطی لازم را قبل از زمستان انجام دهیم تا در عین زمستان به مشکل برنخوریم این اقدامات ممکن است بازسازی پنجره های قدیمی، رگلاژ پنجره های حال حاضر یا هر کار دیگری باشد.

هنگامی که زمستان آماده است، دمای هوا را کاهش می دهد که به نوبت خود باعث کاهش لایحه و افزایش عمر پنجره دوجداره می شود. در غیر این صورت تا ۲۵٪ از انرژی مصرف شده برای گرم کردن ساختمان از طریق پنجره های قدیمی از بین می رود.

با تمیز کردن پنجره دوجداره خود شروع کنید!

نگهداری از پنجره دوجداره باید با ساده ترین کار یعنی تمیزکاری آغاز شود. تمیز کردن پنجره ها قبل از زمستان بسیار مهم است. گرد و غبار از ذره های  زیر سطح پروفیل به درون پروفیل که از طریق آن خاک به داخل پنجره نفوذ می کند، از بین می برد. قرار دادن توری پنجره دوجداره روی پنجره ها همچنین می تواند از ورود حشرات جلوگیری کند.

انتخاب ماده شوینده نیز مهم است. برای پنجره های upvc دوجداره، مایع تمیز کننده باید با دقت انتخاب شود، زیرا نباید حاوی مواد شیمیایی تهاجمی، حلال یا ساینده باشد. شوینده نامناسب می تواند پروفیل پنجره دوجداره را به خطر بیندازد. به طور معمول محلول آب و مایع ظرفشویی برای تمیز کردن یک پنجره دوجداره کافی خواهد بود.

اتصالات را بررسی کنید

وقتی شیشه های دوجداره تمیز باشند، می توانیم شرایط یراق آلات پنجره را بررسی کنیم. با بررسی اینکه همه قطعات متحرک و اتصالات به درستی کار می کنند شروع کنید و رفته رفته با بررسی عیب ها را جایگزین کنید.

یک روش آسان برای بررسی وضعیت تنظیمات پنجره با قرار دادن یک ورق کاغذ بین پروفیل ها وجود دارد. اگر پنجره را ببندید و به راحتی بتوانید کاغذ را بردارید، به این معنی است که اتصالات و تمامی یراق آلات باید بررسیی و رگلاژ دوباره شوند. اتصالات و یراق آلات باید سالی یکبار روغن کاری شوند.

به چسب های اطراف پنجره نگاه کنید!

چسب ها گروه دیگری از عناصر سازنده پنجره دوجداره هستند که باید مورد توجه قرار گیرند، زیرا به ویژه در پایین قاب در معرض شرایط آب و هوایی متفاوت هر ساله قرار می گیرد.

چسب ها در شرایط عادی به خوبی انعطاف پذیر  و نرم هستند و در صورت دست خوردن بلافاصله به شکل اصلی خود بر می گردند همچنی  در برابر دمای پایین مقاوم هستند ولی اگر به این شکل نبود یا حجم خود را از دیست داده بود نیازمند این هستند که چسب پنجره ها دوباره شارژ شود.

سالها از شیشه دوجداره خود لذت ببرید!

با پیروی از دستورالعمل های فوق، اطمینان حاصل خواهید کرد که پنجره شما عملکرد اصلی خود را به خوبی در زمستان انجام می دهد، یعنی حفظ گرمای داخل مناز شما و علاوه بر این، تعمیر و نگهداری منظم باعث افزایش عمر پنجره های ساختمان شما می شود.

دسترسی های سریع

صفحه درخواست پیش فاکتور درب و پنجره رفتن به صفحه دانلود کاتالوگ پنجره تانسو
برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا