مقالات

چگونه یک پنجره مناسب انتخاب کنیم؟

“نحوه انتخاب پنجره مناسب” بسیار مهم است. با توجه به افزایش هزینه های مرتبط با حامل های انرژی و انرژی و نیاز به استفاده از پنجره های دو جداره (UPVC) در ساختمانهای مدرن برای کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش و یا حتی جلوگیری از نفوذ سر و صدا و گرد و غبار و با در نظر گرفتن انواع مختلف پروفیل های UPVC و شرکت های مختلف پنجره ای موجود در بازار ،مجموعه پنجره تانسو تصمیم گرفته است تا قسمتی از مشخصات پنجره عایق UPVC را ذکر کنیم تا کاربران عزیز انتخاب خوبی داشته باشند.

نکات مهم در مورد نحوه انتخاب یک پنجره مناسب:

  1. مشخصات UPVC را تایپ کنید (UPVC)
  2. نوع مواد مصرفی
  3. نوع شیشه دو جداره مورد استفاده
  4. نحوه تولید و شرکتی که پنجره را می سازد
  5. نصب استاندارد پنجره

اکنون به جزئیات هر یک از موارد بالا خواهیم پرداخت:

مشخصات یو پی وی سی (UPVC) را تایپ کنید:

نوع پروفیل upvc هنگام انتخاب پنجره مناسب بسیار مهم است.هنگام انتخاب پنجره ها در پنجره UPVC نکات را یادداشت کنید!

مشخصات UPVC مطابق با شرایط آب و هوایی ایران ساخته شده است:

مشخصات باید برای شرایط آب و هوایی همان منطقه ساخته شود. به دلیل مناطق سردسیری یا گرمسیری ، درصد مواد افزودنی PVC متفاوت است (به مقاله استاندارد مشخصات UPVC مراجعه کنید).

به عنوان مثال ، در مناطقی که خورشید به صورت عمودی می تابد و اختلاف دما در طول شبانه روز زیاد است ، درصد اکسید تیتانیوم و تثبیت کننده های مورد استفاده در پروفیل های UPVC ، در مقایسه با مناطق سردسیر و مناطقی که آفتاب به صورت مایل می تابد ، باید متفاوت باشد. اکسید تیتانیوم از غلظت گرما و گرما در سطح پروفیل جلوگیری می کند.

در حقیقت ، رنگ سفید و شفاف برخی از پروفیل های با کیفیت بالا با همان درصد اکسید نیتانیوم همراه است. اکسید ناتان نور خورشید را منعکس می کند و از جذب اشعه ماوراio بنفش در بدن و گوشته پروفیل جلوگیری می کند.

در مواردی که درصد اکسید نیتانیوم یا تثبیت کننده های UPVC کاهش یابد تا هزینه پروفیل کاهش یابد ، پروفیل تغییر رنگ داده (زرد می شود) و ترک می خورد.

بنابراین با تغییر مواد اولیه ای که به PVC اضافه می شوند تا UPVC شوند ، می توان هزینه پروفیل را کاهش داد. نوع پی وی سی مورد استفاده نیز بسیار مهم است ، پروفیل هایی که از پی وی سی ساخته شده در آلمان یا اتریش استفاده می کنند از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

مواد افزودنی به PVC اضافه شده و به UPVC تبدیل می شوند.
لازم به ذکر است که هر نمایه برای شرایط هواشناسی همان منطقه یا همان کشور ساخته شده است و ضمانت ها و ضمانت های موجود منوط به استفاده از پروفیل در همان منطقه است ، به عنوان مثال پروفیل های ساخته شده در ترکیه برای همان منطقه مناسب است کشور. و برای استفاده در ایران که نور خورشید به صورت عمودی است مناسب نیست.

همیشه به خاطر داشته باشید که پنجره انتخابی شما  باید دارای چهار گواهی باشد:

  1. chemson (مربوط به مواد افزودنی پلیمری)
  2. RAL (استاندارد آلمان RAL ، که بسیار مهم است و مربوط به ضخامت دیواره داخلی و خارجی کانال های پروفیل است)
  3. SKZ (گواهینامه SKZ مربوط به آزمایشگاه RAL آلمان است) که مشخصات پس از انجام آزمایشات مختلف از نظر مواد تشکیل دهنده ، ضخامت دیواره ، مقاومت و .. مورد آزمایش قرار می گیرد
  4. گواهی مرکز تحقیقات ساخت و ساز و مواد.

در نتیجه ، همیشه اطمینان حاصل کنید که نمایه ای که انتخاب می کنید باید از استانداردهای فوق برخوردار باشد ، زیرا در غیر این صورت هرگز انتظارات شما برای یک پنجره جدا شده با دوام را برآورده نمی کند.

۲. مواد مصرفی برای پنجره های PVC

مورد دیگری که مصرف کنندگان و مشتریان هنگام خرید پنجره عایق بندی باید به آن توجه کنند ، نوع اتصالات مورد استفاده است. پنجره های منفرد شامل لولا ، دستگیره و اسپانیل هستند. به این مجموعه اتصالات پنجره گفته می شود که هر کدام عملکرد خاص خود را دارند.

یکی از معتبرترین مارک های اتصالات روتو آلمانی است که مخفف آن (Roto و اتصال آن باید داده شود) روی لولاها ، اسپانیل ها و دسته ها حک شده و یکی از بهترین اتصالات موجود است.

اگر اتصالات روتو را انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که لولا ، اسپانیل و دسته آن روتو آلمان است ، می توانید لولا را برای کاهش قیمت بگذارید ، اسپانولت گو را انتخاب کنید و روتو را اداره کنید.

اما این پنجره هرگز به درستی کار نخواهد کرد و فقط این کار برای کاهش هزینه انجام می شود. بنابراین ، مطمئن شوید که علامت اختصاری Roto روی لولا ، اسپانیل و دسته حک شده است.

بعد از اتصالات آلمان که بهترین آنها Roto است ، از اتصالات ترک نیز می توان استفاده کرد. اگر اتصالات ترکی را انتخاب کردید ، حتماً از اتصالات معتبر ترکی مانند VHS ، Vorne و Accado استفاده کنید و هرگز از اتصالات ترکی یا چینی مختلف استفاده نکنید.

از اتصالات متفاوت و بی کیفیت می توان در پنجره استفاده کرد و هزینه را کاهش می دهد ، اما این اتصالات هرگز در پنجره شما به خوبی کار نخواهد کرد زیرا اتصالات علاوه بر باز شدن t و بستن کرکره ها ، نقش مهمی در عایق بندی پنجره دارند. بنابراین اگر اتصالات هنگام بستن پنجره محکم پنجره را قفل نکنند ، گرما ، سرما و گرد و غبار از دو طرف دهانه ها عبور می کند.

۳. نوع لعاب مورد استفاده در پنجره UPVC

پس از انتخاب پروفیل ها و اتصالات مناسب ، عنصر دیگری که مصرف کنندگان گران قیمت باید به آن توجه بیشتری کنند نوع شیشه های دو جداره است. با توجه به اینکه ۷۰٪ پنجره شما شیشه است و مشخصات کاملا عایق بندی شده و اتصالات خوبی را انتخاب کرده اید ، بنابراین باید هنگام انتخاب شیشه بسیار مراقب باشید تا پنجره شما ۱۰۰٪ عایق بندی شود.

شیشه دوجداره شما باید کاملاً صنعتی تولید شود ، هرگز از شیشه های دو جداره متفاوت که در کارگاه های شیشه سازی با دست و با مواد مختلف تولید می شود استفاده نکنید.

برای آزمایش گاز شیشه می توانید از یک تست ساده استفاده کنید. شیشه ای که در آن گاز آرگون به صورت استاندارد تزریق می شود ، اختلاف دما بین شیشه داخل و خارج محیط بسیار زیاد است ، یعنی وقتی زمستان را از داخل خانه شیشه را لمس می کنید ، شیشه گرم است و بیرون آن سرد است.

گاز آرگون علاوه بر جلوگیری از انتقال حرارت ، سرعت صدا را نیز کاهش می دهد و از انتقال آلودگی صوتی به مناطق پرتردد جلوگیری می کند. با انتخاب نوع مناسب شیشه می توان میزان آلودگی صوتی را از ۳۰٪ به ۷۰٪ کاهش داد. برای اطلاعات بیشتر فنی ، به بخش (دو جداره) مراجعه کنید.

۴. شرکت تولیدی و تولیدی تولید کننده پنجره upvc

کارخانه های تولید پنجره پروفیل های UPVC را به صورت خام و شاخه های ۶ متری از تولید کنندگان پروفیل خریداری می کنند و عملیات برش ، نصب اتصالات ، جوشکاری ، گالوانیزه سازی و آب بندی لاستیکی در کارخانه های تولید پنجره انجام می شود. بنابراین این کارخانه ها نقش بسیار مهمی در تولید نهایی دارند.

گالوانیزه جریان باید در داخل پروفیل UPVC با ضخامت ۱.۵ میلی متر چرخانده شود.

لاستیک آب بندی باید از EPDM ساخته شود ، در غیر این صورت در فصول گرم و سرد به دلیل شدت گرما و سرما خشک و تکه تکه می شود و دیگر عملکرد آب بندی و آب بندی نخواهد داشت و وقتی پنجره شما بسته شود می سوزد و خنک. و گرد و غبار از آن عبور می کند.

نوع اتصالات باید از مواد با کیفیت بالا ساخته شود ، زیرا وزن اجزای پنجره بر روی آنها نصب شده است و باید مقاومت لازم را داشته باشد.

نوع دستگاه های مونتاژ پنجره ، دستگاه های برش ، دستگاه های جوشکاری و صنعتگری که با آنها کار می کند نقش بسیار مهمی در تولید محصول نهایی دارد.

به عنوان مثال ، سازنده بهترین نمایه ویستا ویستا مجموعه ای از استانداردها را برای ساخت ویندوز upvc تعیین کرده است که در صورت عدم رعایت این استانداردها توسط تولید کننده ، رد صلاحیت می شود و هیچ تضمینی در مورد مشخصات وی به دلیل اینکه این یک مشخصات از اتصالات ویستابست و روتو است ، اما به دلیل غیر استاندارد بودن ، از نظر عایق ، دوام و دوام هرگز انتظارات شما را برآورده نمی کند.

بنابراین همیشه انتخاب مواد خوب مهم نیست ، بلکه باید مواد خوبی در اختیار تولیدکننده خوب قرار گیرد تا محصول نهایی محصولی کاملاً عایق و بادوام با دوام طولانی باشد.

از لاستیک EPDM نمی توان برای کاهش هزینه پنجره استفاده کرد و یا می توان از آن استفاده کرد و یا از آن به صورت نازک گالوانیزه استفاده نکرد ، اما این هرگز در اساسنامه اخلاقی و فنی شرکت فراد پنجره نیست.

نصب استاندارد پنجره:

پس از تولید محصول نهایی ، که یک محصول کاملا عایق بندی شده است ، تنها بخشی که بسیار مهم است ، نصب آن است.

نصب باید مطابق با استاندارد Ral آلمان انجام شود ، بنابراین در نظر گرفتن ورودی هوا ۴ میلی متر از بالا و پایین پنجره ، که با تزریق کف پلی اورتان و بدون گرد و غبار ، تمام اتصالات و کانال های پشت پروفیل را پر می کند سوراخ او نماند. کف پلی یورتان هنگام تزریق با هوا ترکیب شده و حجم آن را افزایش می دهد ، بنابراین تمام کانال های پشت پروفیل را می پوشاند.

پس از تزریق کف ، پنجره باید از داخل و خارج با چسب ماستیک سیلیکون مهر و موم شود. نوع چسب مورد استفاده و نوع کف پلی اورتان نیز بسیار مهم است.

پیچ های مورد استفاده باید از نوع پیچ ۱۰ سانتی متری باشند تا کاملا در قاب آهنی قرار گیرند.

اگر پنجره ها کاملاً متناسب و دقیق ساخته شوند و تهویه نداشته باشند ، دیگر نمی توان فوم پلی اورتان تزریق کرد و پنجره نصب شده هرگز آب بندی نمی شود و گرد و غبار ، گرما و سرما از مفصل پاک می شود. پنجره و دیوار عبور خواهد کرد.

امید است با توجه به مطالب گفته شده در بالا توانسته باشیم شما عزیزان را در چگونگی انتخاب یک پنجره مناسب راهنمایی کرده باشیم.

دسترسی های سریع

صفحه درخواست پیش فاکتور درب و پنجره رفتن به صفحه دانلود کاتالوگ پنجره تانسو
برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا