مقالات

چگونه یک پنجره خوب انتخاب کنیم؟

صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از پنجره های دوجداره PVC:

عامل راحتی پاکت سوم هر فرد در نظر گرفته می شود. ما ۹۰٪ از زندگی خود را در خانه می گذرانیم و بنابراین یک محیط سالم با آب و هوای مناسب داخل خانه برای سلامتی ما ضروری است.

ویندوز عامل مهمی برای راحتی است زیرا تأثیر زیادی در تعادل هوا و انرژی در محل دارند. پنجره های دو جداره استاندارد راه حل خوبی برای ساختمانهای جدید و قدیمی است.

پنجره های دو جداره یا سه جداره پی وی سی استاندارد بهترین پاسخ به نیازهای ما خواهد بود و همان محیط مناسب را فراهم می کند.

یکی از مزایای استفاده از پنجره های دو جداره استاندارد ، امکان استفاده از پنجره های بزرگ است. عایق بندی بالای شیشه های استاندارد به ما امکان استفاده از بیش از ۴۰٪ سطح شیشه را می دهد. در عین حال ، مبادله انرژی همانند یک پنجره عادی خواهد بود ، بنابراین هزینه گرمایش (یا سرمایش) یکسان است.

با استفاده از پنجره های دو جداره پی وی سی در مصرف انرژی صرفه جویی کنید

خانه ای با پنجره های دو جداره استاندارد ، سرمایه گذاری پایدار:

یک خانه جدید با پنجره های پی وی سی استاندارد با شیشه های دوجداره در زمستان و تابستان بدون استفاده از سیستم های گرمایش یا تهویه معمول دمای مطلوب و ثابت را خواهد داشت.

در اینجا استفاده از گرمای تولید شده توسط نور خورشید یا وسایل و تجهیزات مختلف مطلوب است ، زیرا خانه کم مصرف فقط به ۱۰٪ انرژی مورد نیاز برای گرم کردن یک خانه معمولی نیاز دارد.

میزان گرمای لازم برای گرمایش خانه با پنجره های دو جداره PVC 10 وات بر متر مربع است. در نتیجه یک اتاق ۳۰ متری به ۳۰۰ وات گرما نیاز دارد.

به عنوان مثال ، یک شمع کوچک (نوعی شمع که برای گرم نگه داشتن غذا در زیر ظرف قرار می گیرد) ۲۰ وات گرما تولید می کند. این بدان معنی است که فقط ۱۰ شمع برای گرم کردن ۳۰ متر مربع فضا در یک خانه کم مصرف مورد نیاز است.

با استفاده از پنجره های دو جداره پی وی سی در مصرف انرژی صرفه جویی کنید

استفاده بهینه از مصرف انرژی به دو پارامتر بستگی دارد:

  1. از اتلاف گرما خودداری کنید.
  2. در مصرف انرژی بیشتر صرفه جویی کنید.

عایق بندی مناسب نقش مهمی در اتلاف انرژی دارد. استفاده از پنجره های دو جداره پی وی سی می تواند موجب صرفه جویی ۹۰ درصدی در مصرف انرژی و در نتیجه کاهش میزان CO2 ساطع شده در محیط (به دلیل تولید انرژی) شود.

با مقایسه یک خانه معمولی با خانه ای با پنجره های دو جداره یا سه جداره پی وی سی ، به راحتی می توان دریافت که CO2 ساطع شده در محیط به دلیل گرم شدن یک خانه معمولی سالانه ۴۰۰۰ کیلوگرم بیشتر از خانه مدرن با پنجره های دو جداره است پی وی سی

این رقم معادل انتشار CO2 از مسافت ۲۷۰۰۰ کیلومتر برای خودرویی است که ۶ لیتر در هر صد کیلومتر مصرف می کند.

به دلیل افزایش هزینه های انرژی ، استفاده از پنجره های عایق بندی مقرون به صرفه است. در اینجا ، مقدار R یا R-Value (مقاومت مواد در برابر اتلاف گرما) برای محاسبه ظرفیت عایق بندی اجزای خانه بررسی می شود.

این عامل عمدتا برای دیوارها و سقف ها محاسبه می شود ، اما به دلیل عبور نور ، پنجره ها با عامل دیگری اندازه گیری می شوند.

این عامل یک عامل U یا U است که میزان گرمای عبوری از پنجره را نشان می دهد. هرچه مقدار R بیشتر باشد ، بهره وری انرژی ماده (مقاومت ماده در برابر نفوذ یا انتقال گرما) و هر چه ضریب U پایین تر باشد ، خواص عایق بندی ماده مطلوب تر است.

مجموعه مقادیر R و فاکتور U بیانگر تلفات انرژی است. در یک خانه محافظ انرژی ، مطلوب است که مقدار R به حداکثر برسد و ضریب U به حداقل برسد.

دستیابی به یک محیط کم مصرف به استفاده از اجزای کم مصرف بستگی دارد که اولین جز component آن استفاده از پنجره های کم مصرف است.

دسترسی های سریع

صفحه درخواست پیش فاکتور درب و پنجره رفتن به صفحه دانلود کاتالوگ پنجره تانسو
برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا