مقالات

پنجره ارسی- پنجره دوجداره ارسی

با توجه به معرفی سبک ها و نمادهای مدرن غربی در ساخت بناها و حفظ و از بین نبردن معماری سنتی ایرانی – اسلامی ، باید بتوانیم ارسی های پنجره ای را با مواد عایق مانند UPVC و شیشه های دوجداره تولید کنیم.

بنابراین مجموعه پنجره تانسو مفتخر است که توانسته با استفاده از پروفیل های UPVC و شیشه های دوجداره پنجره هایی را به سبک معماری ایرانی و اسلامی (طرح ارسی) تولید کند.

از پنجره های دو جداره به سبک معماری ایرانی می توان در مرمت آثار باستانی یا ساخت بناها به سبک معماری ایرانی استفاده کرد.

این پنجره ها با حفظ طرح و سبک معماری ایرانی ، پنجره هایی بسیار عایق و مقاوم هستند.

پنجره های بالدار در معماری ایران از جایگاه و نقش بسیار مهمی برخوردار هستند. در مورد ریشه کلمه “بال” که به معنی بلند است اختلاف وجود دارد و بال به معنی پنجره هایی با کرکره باز و بالا رفتن است.

بنیامین در توصیف این نوع پنجره ها در سفرنامه خود نوشت: ایرانیان به جای استفاده از چندین نوع پنجره برای اتاق های خود به روش غربی ، همه آنها را کنار هم قرار داده و یک پنجره بزرگ یا “در” از سقف تا کف اتاق می رسد.

برای اتاق در نظر بگیرید و این پنجره بزرگ را به سه یا چهار قسمت با قابهای مختلف تقسیم کنید و در هر قسمت ، با استفاده از شیشه های کوچک رنگی ، نمای زیبایی از فضای داخلی و داخلی اتاق را فراهم می کنند.

(طراحی بال):

  1. نور: باعث می شود تابش نور خورشید به میزان متوسط ​​در اتاق صورت گیرد ، نه کمتر ، نه بیشتر.
  2. روانشناسی رنگ: از نظر روانشناختی رنگهای مختلف این عینک ها و ایجاد نور یک رنگ تأثیر متفاوتی بر روی افراد دارد ، به طوری که هر رنگ به رنگ دیگر شدت این اثر را خنثی می کند و میزان مناسب را اصلاح و تنظیم می کند. بیشتر رنگهای استفاده شده در شیشه بال ، قرمز لاجوردی ، سبز و زرد است و هر یک تأثیر روانی متفاوتی دارند.
  3. زیبایی: سطح پنجره های ارسی با الگوهای مختلف در هم آمیخته و با شیشه های رنگی تزئین شده است تا ترکیبات اصلی ایجاد شود و بنابراین هماهنگی بین این شبکه های هندسی و چراغ های رنگی زیبایی دلپذیری را ایجاد می کند.
  4. حریم خصوصی: پنجره های بال همچنین دید را از بیرون به داخل خانه محدود می کنند و حریم خصوصی ایجاد می کنند.
  5. خصوصیات صوتی: اگر اجزای گره زاویه های مختلف یا چند زاویه ای با یکدیگر پیدا کنند ، این باعث ایجاد جابجایی صوتی می شود ، این جابجایی از قوانین صوتی پیروی می کند. اشکال شش ضلعی دارای خصوصیات صوتی نیز هستند ، از استفاده از آکوستیک شش ضلعی در طبیعت ، می توان مثالی از کندو ارائه داد که دقیقاً عملکرد انتقال صدا را انجام می دهد.
  6. مراقب حشرات آزار دهنده باشید: شیشه های رنگی پنجره های ارسی چراغ های رنگی ایجاد می کند تا حشرات مزاحم را از بیرون اتاقهای پنجره ارسی دور نگه دارد.

این سبک از پنجره ها (ارسی پنجره) با استفاده از پروفیل های UPVC با طراحی خاص از چوب و شیشه های دوجداره تولید می شود که علاوه بر عایق صدا و عایق انرژی ، هزینه های کمتری را برای کاربر به دنبال دارد.

چوب مانند UPVC عایق بندی نشده و تولید این پنجره ها با چوب بسیار گرانتر از PVC است. می توانید پنجره قدیمی خود را به سبک معماری سنتی یک پنجره کاملا عایق بندی شده جایگزین کنید. خانه ای به سبک معماری ایرانی اسلامی با پنجره های کاملا عایق بندی شده و شیشه های رنگی.

دسترسی های سریع

صفحه درخواست پیش فاکتور درب و پنجره رفتن به صفحه دانلود کاتالوگ پنجره تانسو
برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا