مقالات

پنجره دوحالته چیست؟

با پنجره دوحالته و نحوه عملکرد آن آشنا شوید!

بیش از یک دهه است که پنجره های دوجداره به عنوان یک پنجره استاندارد و محبوب در کشور مورد استفاده قرار می گیرند. در مناطقی که هوا گرمتر از حالت عادی یا سردتر است، استفاده از این نوع پنجره ها ضروری و مناسب است.

این پنجره ها در ساختمان ها بسیار مفید است و دارای مزایای بسیاری است که باعث شده محبوبیت این پنجره ها به عنوان یک ریل دوجداره یا پنجره های کشویی قابل قبول باشد. همچنین عملکرد این نوع از پنجره ساختمانی بسیار مفید خواهد بود. در ادامه این مقاله به بررسی مزایای پنجره های دوحالته دوجداره خواهیم پرداخت.

عملکرد پنجره حالت دوگانه

پنجره های دوجداره در اصل سه نوع مختلف پنجره در یک پنجره هستند. نوع اول پنجره ثابت، نوع دوم پنجره بازشو چپ یا راست و نوع سوم پنجره با بالای باز تشکیل شده است. آنچه بر روی آنها نصب شده است، توانایی حرکت پنجره و نوع باز شدن را تعیین می کند.

چرخاندن دستگیره ۹۰ درجه به شما امکان می دهد پنجره خود را به سمت راست یا چپ باز کنید، یا برای باز کردن کار می کند. این سیستم ساده از این نوع پنجره ها بسیار استفاده کرده است. البته به خاطر داشته باشید که برای داشتن شغلی با کیفیت بالا باید از بهترین مارک درب و پنجره دوجداره استفاده کنید.

نحوه تهویه هوا با پنجره

سوالی که پیش می آید این است که چگونه انواع مختلف پنجره ها جریان هوا را تبادل کرده و تهویه را تأمین می کنند؟ شیب هوای گرم از بالا به راحتی خارج می شود و هوا در محیط اتاق، ساختمان یا سالن ها به گردش در می آید و هوای داخلی ساختمان تهویه می شود.

اتصالات

اتصالات استفاده شده در این پنجره ها به دلیل پوشش جهانی، باعث بسته شدن و بستن خوب این نوع پنجره ها می شود. به دلیل وجود قفل هایی که در اطراف پنجره وجود دارد، باعث بسته شدن مناسب آن و عایق بندی بهتری می شود. همچنین توری تاشو به راحتی بر روی این نوع پنجره ها قابل نصب است.

قفل چند منظوره

پنجره های دوجداره به سیستم نصب قویتری نیاز دارند تا بتوانند قسمت های مختلف قاب را قفل کنند. این سیستم قفل کننده دو مزیت خواهد داشت: اولین مزیت اطمینان از عایق بودن بالای آن به دلیل بسته شدن و بستن عالی این پنجره است. با افزایش تعداد نقاط قفل، امنیت بیشتر پنجره تضمین می شود.

نگهداری و تمیز کردن آن آسان است!

یکی از ساده ترین مواردی که نمی توان از آن چشم پوشی کرد، نگهداری و تمیز کردن پنجره است. با باز شدن کامل پنجره، می توانید شیشه های بیرونی را از داخل خانه تمیز کنید. همچنین دسترسی آسان به اجزای پنجره قابل تعمیر و نگهداری را فراهم می کند. ایمن سازی آسان یا تنظیم آن آسان است.

دسترسی های سریع

صفحه درخواست پیش فاکتور درب و پنجره رفتن به صفحه دانلود کاتالوگ پنجره تانسو
برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا