بررسی روش ساخت پنجره دوجداره برای انواع پنجره ها به همراه ویژگی های کلیدی آن

بررسی روش ساخت پنجره دوجداره برای انواع پنجره ها به همراه ویژگی های کلیدی آن

مواد تشکیل دهنده شیشه دوجداره

شیشه دوجداره در درب و پنجره های دو جداره که از دو لایه شیشه موازی که به هم چسبیده شده تشکیل می شود . پروفیلی از فرآورده آلومینیوم و پر شده از ماده رطوبت گیر بین دو لایه شیشه دوجداره قرار می‌گیرد . برای خودداری از انتقال سوزوسرما و گرما و ورود گرد و خاک وسر وصدا می بایست فضای در میان شیشه ها در پنجره دو جداره یو پی وی سی با هوا و یا عایق صوتی و یا این که عایق حرارتی که به ترتیب گازهای – و گاز آرگون نام دارا هستند و یا این که ترکیبی از عایق صوتی و حرارتی پر کرد .

 

خصوصیت های شیشه دوجداره

عایق حرارتی و صوتی از خصوصیت های پنجره دو جداره یو پی وی سی نسبت به پنجره های عادی و تک جداره است . بدین شکل که پنجره دوجداره یو پی وی سی تا حد بسیار زیادی از تلف‌شدن گرما پرهیز می نماید . همینطور به طورکامل ازهدر رفتن انرژی جلوگیری می نماید. همچنین عایق حرارتی می‌باشند ولی شیشه تک جداره درزهای موجود در آن انرژی را هدر داده و هوای گرم به بیرون هدر می‌رود.

 

سایر ویژگی های پنجره دوجداره:

از سایر خصوصیت های این پنجره با شیشه های دو جداره عایق صوتی است که بدین شکل است که پنجره های دو جداره یو پی وی سی در میان ۳۰ تا ۳۵ دسیبل شدت صوت را کاهش می دهد . از دیگرمزیت های شیشه های دو جداره ایمنی بیشتر برای ساکنین و مقداری نم زدگی سطح شیشه را میتوان اسم برد. شیشه دوجداره و مواد تشکیل دهنده آن از قبیل : شیشه , اسپیسر آلومینیومی , گاز آرگون , رطوبت گیر و غیره.

 

نحوه تولید شیشه دوجداره برای پنجره:

تولید شیشه دوجداره جایگزین فضای خالی میان تعدادی لایه شیشه است. شیشه دوجداره از دو یا این که یک سری لایه شیشه تشکیل‌شده که به وسیله میله یا این که اسپیسر ( جداکننده ) از یکدیگر فاصله می‌گیرند . در‌این خلأ هوا یا این که گازی منحصر به فرد بدون رطوبت ( آرگون یا کریپتون ) با فشاری تقریباً هم اندازه با هوای خارج قرار می‌گیرد.

این لایه های شیشه در موقعیت در دست گرفتن شده سوله ای به اسپیسر ( جداکننده ) با به کارگیری از درزگیر غیرقابل نفوذی می چسبند. باطن اسپیسر جداکننده , با ماده رطوبت گیر پر شده که‌این ماده باعث جذب بخار و رطوبت هوای فضای میان دو شیشه می‌شود.

 

اسپیسر مورد استفاده از جنس آلومینیوم و با ضخامت های ۶ , ۸ , ۱۰ , ۱۲ , ۱۴ , ۱۶ میلیمتر و دربردارنده ماده رطوبت گیر از مدل زئولیت هستند. اتصال اسپیسر جداکننده آلومینیومی به شیشه از روش بوتیل تحت عنوان درزگیر اول جهت پرهیز از رخنه رطوبت به وسیله دستگاه پرس شکل میگیرد.

 

در قسمت بیرونی اسپیسر جداکننده هم ماده غیر قابل نفوذی به اسم پلی سولفاید تحت عنوان درزگیر ثانویه و با استفاده از دستگاه , تزریق میگردد. جهت متعادل نمودن فشار هوای بین دوجداره شیشه با هوای خارج می توان شیر دوطرفه در اطراف شیشه دوجداره نصب کرد و از کجی ظاهری و احتمال شکست آن پرهیز نمود.

 

اشکال مختلف شیشه دوجداره:

شیشه دوجداره می‌توانند به طور ترکیبی از اشکال شیشه های گوناگون باشد، مانند : شیشه ساده , رنگی , رفلکس , لمینیت , سکوریت و شیشه کم تابش ایجاد شوند. در شکل استفاده از شیشه های کم تابش می توان عبور حرارت از شیشه دوجداره را تا حد ممکن کاهش بخشید. به این ترتیب شیشه عایق تری بدست آورد.

 

این شیشه ها از عبور نور و روشنایی و حرارت به وسیله تابش و منعکس شدن امواج حرارتی دوری می نماید . همینطور در صورت استفاده از شیشه های دو جداره و پنجره های عایق یو پی وی سی می‌توان در عوض هر مترمربع شیشه دو جداره , به مقدار ۴۰ متر مکعب گاز در سال صرفه جویی کرد.

 

اگر نیاز به مشاوره بیشتر یا توضیح بیشتری داشتید می توانید به صورت مستقیم با مدیریت فروش پنجره تانسو با شماره 09124589180 تماس حاصل کنید و راهنمایی دریافت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.