تفاوت پنجره دوجداره یو پی وی سی با پنجره سه جداره UPVC

تفاوت پنجره دوجداره یو پی وی سی با پنجره سه جداره UPVC

تفاوت های سه جداره UPVC با دوجداره

 

به دنبال پیدایش پنجره دوجداره یو پی وی سی، پنجره سه جداره UPVC هم طراحی گردید. ماهیت وجودی این مدل از پنجره‌ها همانگونه که از نامش پیداست درصد صداگیری بیش تر است ولی این دسته از پنجره‌ها عمده مصرف صنعتی داشته ( برای مثال در سوله های صنعتی ) و در مواقعی استفاده می گردد که محیط دارای آلایندگی صوتی بسیار بالایی هست.

 

ولی در مواقعی نیز که ما نیاز به استفاده از پروفیل یو پی وی سی با ضخامت بالاتری هستیم هم استفاده میگردد. پنجره سه جداره UPVC دارای پروفیل قطور ‌تر و با تعداد کانال‌های داخلی بیشتری بوده و این امر به ما این قابلیت و امکان را میدهد که از شیشه سه جداره و یا این که از شیشه دو جداره با ضخامت بالاتری استفاده کنیم. منظور از ضخامت بالاتر یعنی هرچه پروفیل بیشتر ضخامت بالاتر می رود.

 

۱ – قیمت تمام شده پنجره ها :

شیشه پنجره سه جداره یو پی وی سی نسبت به دوجداره افزایش قیمت تقریبی یک هشتم برابری دارا می باشد. به جهت اینکه پنجره سه جداره از سه شیشه استفاده شده است پس غالبا قیمت بیشتری را هم به دلیل مصرف شیشه بیشتر دارا است.

 

۲ – نحوه عایق صوت بودن پنجره ها :

سه جداره یو پی وی سی عایق بهتری نسبت به دوجداره و تک جداره دارا می باشد ولی توصیه ما استفاده در وضعیت خاص و در صورت نیاز به عایق بندی محکم و مقاوم در صورت وجود مکان پرسر و صدا ( نظیر کارخانه ها و کارگاه های صنعتی که آلودگی صوتی بالاست ) می باشد.

 

۳ – میزان عایق گرما و سرما بودن پنجره ها:

در شرایط معمولی ضریب عایق بندی پنجره های سه جداره UPVC نسبت به اختلاف دما نسبتاً افزایش ۴۰ درصدی نسبت به پنجره دوجداره ها دارااست . غالبا در کشورهایی که شهرهای سردسیر دارند ( نظیر اردبیل , تبریز , همدان و دیگر بخشها سرزمین ) این مدل پنجره ها مورد استفاده ی بیشترافراد درین شهرها است . نمودار ضریب انرژی حرارتی در تصویر روبرو قابل مشاهده است .

 

۴ – آیا عایق گرد و غبار هم هستند؟

در صورت استفاده از پروفیل یو پی وی سی همگی شیشه های چند جداره از جمله ( تک جداره ها، دو جداره ها و سه جداره UPVC ) به طور کامل استاندارد جهانی ( ایزوله ) گرد وغبار می باشند و این جور پنجره ها دقت بیشتر بانوان را به خویش اختصاص داده است .

 

و از سایر تفاوت می توان اظهار کرد که گونه و ضخامت شیشه های دو جداره با نیز مختلف هست چون هر شیشه ای با اعتنا به فرآورده و ضخامتش فرکانس بحرانی مختلفی داراست. فرکانس بحرانی مرتبط با عایق داربودن صدای شیشه است. هر چه شیشه فرکانس بحرانی کمتری داشته باشد سهل وآسان تر لرزیده و صوت را اضافه منتقل می نماید.

 

شیشه های به کار رفته در پنجره های دوجداره ضخامت های مختلفی دارا هستند که با توجه بدین ضخامت ها حدودا ۱۰ تا ۱۵ دسی بل از انتقال صدا خودداری می نمایند و با افزایش ضخامت و همینطور ساخت عدم تقارن دیواره ها می توان خصوصیت عایق داربودن صدای شیشه را بهبود داد.

 

برای تولید شیشه های چند جداره، مواد مذاب را روی بستری از قلع مذاب شناور می نمایند و در نهایت شیشه های چند جداره ای با عایق صدا و حرارت با کیفیت کیفیت بالا و بهتری تولید می نمایند.

 

از دیگر تفاوت های پنجره سه جداره UPVC با پنجره دوجداره معمولی این است که در پنجره های سه جداره UPVC برای شیشه ها از دو اسپیسر استفاده میشود که کارایی کلی پنجره تا حدود 2 برابر بیشتر میکند.

 

اگر نیاز به مشاوره بیشتر یا توضیح بیشتری داشتید می توانید به صورت مستقیم با مدیریت فروش پنجره تانسو با شماره 09124589180 تماس حاصل کنید و راهنمایی دریافت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.