تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc

تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc

تفاوت های محتلف پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc

تفاوت های پنجره upvc با پنجره دوجداره آلومینیومی شامل مقاومت آنان , عایق بودن , پایداری آن‌ها در برابر حریق سوزی , زیبایی و حفاظت از محیط زیست که مجموعه تانسو در خصوص هر کدارم از آنان برای شما توضیحاتی فراهم نموده است :

 

۱ – تفاوت در مقاومت :

در پنجره دوجداره آلومینیومی پوسیدگی و خوردگی به‌وجود می‌آید و به مرور در گیر تغییر و تحول رنگ می شود. قابلیت و امکان شکستگی قاب پنجره هم در وضعیت آب و هوایی بد موجود است ومقاومت کمی در مقابل آلودگی طبیعی هوا، گازها، کودهای شیمیایی و… از خویش نشان میدهند.

رسانایی این ماده در درون منزل سبب افزایش میعان می شود . پنجره های یو پی وی سی در مقابل پنجره های آلومینیم پوسیده نمیشوند.

به دلیل این که این پنجره ها اتصالاتش به نیز جوش میخورد و مقاومت بسیار بالایی دارا هستند و به یکدیگر با بست های مکانیکی متصل میشوند. پنجره یو پی وی سی از نگاه مقاومت قابل اطمینان تر از پنجره آلومینیومی است.

 

۲ – تفاوت در میزان عایق بودن :

پنجره دوجداره آلومینیومی حرارت را از خویش عبور داده و رسانای گرماست صحیح برعکس پنجره یو پی او سی و تبادل گرمایی در پنجره آلومینیومی انجام می‌گیرد. برای حل این ایراد تولید کنندگان پنجره آلومینیم ماده ای به اسم ترمال بریک به قاب پنجره های خویش اضافه می نمایند.

افزودن این ماده اندازه عایق بودن پنجره یو پی وی سی را افزایش داده اما قاب پنجره یکپارچگی خویش را از دست می‌دهد و مشکل این شیوه راه حل افزایش مضاعف بالای قیمت این پنجره آلومینیم می‌باشد.

البته پنجره یو پی وی سی از تبادل انرژی جلوگیری می نماید . به صورت ارگانیک پنجره یو پی وی سی عایق حرارت می‌باشند . قابلیت و امکان ساخت پنجره از پروفیل های چند حفره ای یک کدام از خصوصیات ویژه پنجره های یو پی وی سی است.

این حفره ها عایق بودن پنجره را تقویت می نمایند، این حفره ها با عایق مخصوصی در پنجره یو پی وی سی حاطه شده که برخلاف وضعیت حفره در پنجره آلومینیمی هوای خارج به درون انتقال پیدا نمیکند.

 

۳ – مقاومت در برابر آتش سوزی :

پنجره دوجداره آلومینیومی در برابر حرارت ممکن است از بین رفته یا این که آسیب جدی می‌بینند. اما پنجره یو پی وی سی باعث افزایش آتش نشده و هم آتش نمی گیرند.

 

۴ – زیبایی :

رنگ سفید تحت عنوان رنگ اساسی در پروفیل یو پی وی سی به حساب می‌آید و روکش های لمینیت طرح دار زیباتر از رنگ کوره ای پنجره دوجداره آلومینیومی است . قدمت، دوام و مقاومت روکش های یو پی وی سی بیشتر از رنگ آلومینیمی است.

در اثر باران های اسیدی و مقابل هوای مرطوب، رنگ پروفیل پنجره یو پی وی سی اکسیده و خورده نمیشود و تا پایان عمر ساختمان، به جهت مقاومت بالا زیبایی اول خویش را مقابل عامل ها فرسایشی حفظ می نماید اما به مرور زیبایی پنجره آلومینیم از بین رفته و در اثر تغییر و تحول فصل ها رنگش ریخته می شود.

 

۵ – حفاظت از محیط زیست :

تصور می شود آلومینیم از حاصله از پنجره دوجداره آلومینیومی محیط زیست حفاظت می نماید و درمقابل یو پی وی سی ماده ای ارزان تر است. برای ساخت پنجره آلومینیم در تمام فرآیند ساخت از مواد شیمیایی سمی زیادی استفاده می شود که از سمت اداره بهداشت همگی این مواد سرطان زا و سمی معرفی شدند.

می شود به طور گسترده از ماده دیگری به اسم یو پی وی سی که ماده مقاوم و پایدار است استفاده نمود تا جایگزین این مواد سمی شود. یو پی وی سی در تولید پنجره به کار گیری می شود که مواد سمی و زائد ایجاد نمی‌کند و در ساختمان تحت عنوان مواد اولیه استفاده می شود.

 

اگر نیاز به مشاوره بیشتر یا توضیح بیشتری داشتید می توانید به صورت مستقیم با مدیریت فروش پنجره تانسو با شماره 09124589180 تماس حاصل کنید و راهنمایی دریافت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.