انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره دوجداره

پنجره دوجداره بر پایه مدل بازشو و نوع یراق آلات گونه های متفاوتی دارد.انواع پنجره دوجداره را هم می توان مبتنی بر دسته متریال قسمت بندی کرد , پنجره دوجداره upvc و پنجره دوجداره آلومینیومی .

انواع پنجره دوجداره بر پایه ی گونه متریال تولید شده :

انواع پنجره دوجداره upvc :

این مدل پنجره دوجداره با پروفیل های عایق upvc تولید میگردند و مشهور به پنجره upvc می باشند . یکی پنجره های دوجداره عالی و عایق میباشند . پنجره upvc جهت همه گونه های آب و هوایی مطلوب است . بر طبق گونه یراق آلات و مدل بازشو دارای مدل های گوناگون می‌باشند . پنجره upvc در رنگ ها متعدد قابل ساخت میباشد . با پروفیل upvc پنجره دوجداره در ابعاد استاندارد و معین می توان تولید کرد . و در ابعاد بزرگ این نوع پنجره دوجداره دارای محدودیت میباشد .

انواع پنجره دوجداره آلومینیومی :

در این مدل پنجره دوجداره , جهت ساخت از پروفیل های آلومینیومی به کارگیری می شود . در‌این‌صورت‌ جهت داشتن پنجره دوجداره استاندارد و عایق می بایست از آلومینیوم های ترمال بریک استفاده نمود . در‌این مدل پروفیل آلومینیومی یک تیغه پلی آمیدی در میان پروفیل دوخته می شود و رابطه بیرون و درون در پنجره جدا می شود . با دقت به این که آلومینیوم یک فلز رسانا می‌باشد , با قرار گرفتن این تیغه پلی آمید عایق در میان این پروفیل , رسانایی آلومینیوم از بین می‌رود و بدین حالت پنجره دوجداره ترمال بریک میگویند . با دقت به این‌که ممان اینرسی در پنجره های دوجداره آلومینیومی فراتر از پنجره های دوجداره upvc است , از ابنرو در ابعاد بزرگ به طبع می بایست از این نوع پنجره دوجداره استفاده شود .

 

انواع پنجره دوجداره آلومینیومی

 

انواع پنجره دوجداره از نگاه مدل بازشو :

 

۱ – پنجره دوجداره ثابت : در این مدل پنجره هیچ مدل بازشویی نداریم و فقط یک قاب و یک فریم به مراه شیشه دوجداره داریم .

 

۲ – پنجره دوجداره تک حالته : در این حالت پنجره دوجداره فقط از یک جهت و به طور لولایی باز و بسته می شود .

 

۳ – پنجره دوجداره دوحالته : ذر این وضعیت پنجره نیز از یک جهت به طور لولایی باز می شود و نیز با دادن دستگیره در راستای بالا از عرض بالا هم مثل پنجره قطار به صور زاویه ۲۵ درجه گشوده می شود .

 

۴ – پنجره دوجداره کشویی : در این وضعیت پنجره به طور ریلی گشوده و بسته می شود , میتواند چب بازشو باشد و راست بازشو . در این صورت پنجره نسبت به لولایی عایق کمتری داراست .

 

۵ – درب دوجداره : یک درب است با عرض و ارتفاع استاندارد و معین , که دو طرف دستگیره و قفل سوییچی داراست. قادر است در جهت بیرون گشوده شود و یا این که به سوی داخل , انتخاب با مشتری است . همینطور قادر است چپ و یا این که به جهت راست گشوده شود .

 

۶ – پنجره دوجداره فولکس واگنی : در این موقعیت پنجره مثل درب خودرو فولکس واگن گشوده و بسته می شود , و به همین خاطر هم بدین اسم معروف است. کارکردی شبیه با پنجره ریلی و کشویی داراست ولی در‌این حالت در آغاز پنجره ۱۲ سانت به سوی داخل می‌آید و بعد از آن در ریل مخصوص خویش قرار میگیرد. پنجره فولکس واگنی یک پنجره ریلی و به طور کامل عایق و استاندارد است و جهت مصارف ویلایی بسیار مطلوب است .

 

۷ – پنجره دوجداره آکاردئونی : در این موقعیت پنجره مطابق با آکاردئون گشوده و بسته می شود . در هنگام گشوده شدن پنجره همگی لنگه ها به یک سمت عده میگردند و بر روی یک لنگه اثبات هم جهت قرار میگیرد. جهت یکسان کردن دو گوشه و کنار این جور پنجره دوچندان مطلوب هست .

 

۸ – پنجره دوجداره لیفت اند اسلاید : انواع پنجره از نوع های کشویی و اسلایدینگ می‌باشد که عملکردی بسیار عایق دارد , و در ابعاد بزرگ به خصوص با پروفیل آلومینیوم قابل ایجاد می‌باشد . پنجره لیفت اند اسلاید فعلا فقط با پروفیل upvc آلمانی و آلومینیوم ترمال بریک قابل ساخت میباشد و با پروفیل های upvc ایرانی قابل ساخت نمیباشد . این مدل پنجره جهت فضاهای حیاط دار فراوان مطلوب می‌باشد .

 

در این مقاله سعی در این شد شما دوستان با انواع پنجره های دوجداره آشنا نماییم تا براحتی بتوانید پنجره دوجداره مطلوب خویش را از دید کاربری و مدل متریال تعیین کنید همچنین اگر نیاز به مشاوره بیشتر یا توضیح بیشتری داشتید می توانید به صورت مستقیم با مدیریت فروش پنجره تانسو با شماره 09124589180 تماس حاصل کنید و راهنمایی دریافت کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.